fbpx
 

Kimya ÇİFÇİ DUMLU

Sosyolog, Aile Danışmanı, Yazar
 

Sosyal Medya


ÖZGEÇMİŞİ

Uzm. Aile Danışmanı Kimya Çifçi Dumlu; 1990 yılında Erzurum’da doğmuştur. Atatürk Üniversitesi Lisans eğitiminden sonra devlet ve özel sektörde “Sosyolog” ve “Rehber Öğretmen” görevlerinde bulunmuştur. Atatürk Üniversitesi bünyesinde “Çocuk Cinayetleri ve Olayları Üzerine Basında Yer Alan Haberlerin Analizi” sosyo-kültürel bir araştırma projesi yürüttü. Mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak bir çok eğitim alarak; alanı doğrultusunda birçok projede bulundu.Yurtiçinde ve yurtdışında aile yapılarını ve ebeveyn tutumlarını yakından gözlemleme ve deneyimle fırsatı ile sağlıklı aile yapısına dair kişisel gelişimine devam etti. Aile Danışmanı olarak eğitimleri doğrultusunda danışanlarının ihtiyaçlarına yönelik uygun terapi yöntemleri kullanarak yetişkin, ergen, çocuk ve aile terapileri yapmaktadır.

Evlilik ve sağlıklı aile konusuna dair merak edilen birçok sorunun yanıtını hem teorik hem de pratik yapılabilecek nitelikte içinde etkinliklerle evliliğe ve aileye dair birçok soruya farkındalık kazanılmasını sağlayacak klavuz niteliğindeki “Evlilik” (2019) kitabının yazarıdır. Aynı zaman da Türkiye ve Hollanda merkezli, yerel, ulusal ve uluslararası yayınlarda aile ve çocuk konuları merkezinde mutlu aile, mutlu çocuk, mutlu toplum bilincinde köşe yazıları yazmaktadır.

Eğitimine Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisansını “Hollanda’da Yaşayan Türk Kökenli Ebeveynler ve Türkiye’deki Ebeveynlerde Ebeveynlik Tutumu ve Başa Çıkma Yöntemi Arasındaki İlişkiler” üzerine yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi “Çocuk Gelişimi” bölümünde 2. Lisans eğitimi ile kendini mesleki anlamda geliştirmeye devam etmektedir. Aktif olarak Türkiye ve Hollanda’da yaşayan Türk ailelerine yönelik aile ve çocuk konularında aile eğitimleri, seminerler ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Aile ve evlilik danışmanlığı yaparak birçok çiftin, öğrenci koçluğu yaparak birçok öğrencinin farkındalık kazanmasına rehberlik eden uzmanımız, Psikoloji eğitimleri ile kişisel gelişim alanlarında eğitimler almış ve kendisini mesleki anlamda geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Online olarak danışanlarına Aile Danışmanı olarak hizmet vermektedir. Kimya Çifçi Dumlu, küreselleşmenin getirdiği yenilikler doğrultusunda İngilizce dil yeterliliği yanında Felemenkçe dil yapısını öğrenmek için eğitimler almaktadır.

Aldığı Eğitimler, Sertifikalı Eğitimler ve Çalışma Alanları

• Atatürk Üniversitesi; Sosyoloji Bölümü

• İstanbul Üniversitesi; Çocuk Gelişimi Bölümü

• Nişantaşı Üniversitesi; Psikoloji Tezli Yüksek Lisans

• Atasem Atatürk Üniversitesi “Aile Danışmanı Sertifikası”

• Gebze Teknik Üniversitesi; “Bilişsel Davranışçı Terapi”

• Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “Evlilik Öncesi Eğitim”

• Atatürk Üniversitesi “Pedagojik Formasyon”

• Erzurum Hizmet İçi Eğitim Merkezi “Rehber Öğretmen Sertifikası"

• Internatıonal Therhappy Center Oyun Terapisi

• Haliç Üniversitesi “NLP Uzmanlığı”

• Haliç Üniversitesi “Yaşam Koçu”


Detaylı bilgi için bize ulaşın


Eğitimler hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İLETİŞİM
EĞİTİM TAKVİMİ